درباره اوسن

شرکت ایده‌پردازان وزین سلامت نوین (اَوِسِن) به شماره ثبت ۴۸۸۷۷۶ در سال ۱۳۹۴ با هدف بهبود روش‌های یاددهی و یادگیری با دریافت موافقت اصولی تاسیس شرکت دانش‌بنیان از دانشگاه علوم پزشکی تهران تأسیس و فعالیت خود را در زمینه کارآفرینی آموزشی با هدف توسعه سلامت عمومی آغاز نمود. پس از طراحی و اجرای محصولات آموزشی مختلف، با توجه به استقبال فراگیران و خلاء موجود در حیطه کسب‌وکارهای حوزه سلامت، اوسن فعالیت خود را بر آموزش و توانمندسازی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار در حوزه سلامت متمرکز نمود.

در حال حاضر اوسن در راستای توسعه کارآفرینی در حوزه سلامت، خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

برگزاری دوره‌های توانمندسازی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار: راه‌اندازی کسب‌وکار مسیر سختی است که پیمودن آن بدون داشتن مهارت‌ و تجربه،‌ طاقت‌فرسا است. شرکت اوسن با طراحی بازی جدی(Serious Game) و شبیه‌سازی راه‌اندازی کسب‌وکار، محیطی را برای فراگیران فراهم می‌کند که بتوانند کارآفرینی را در شرایطی امن تجربه کنند، بتوانند مراحل مختلف راه‌اندازی کسب‌وکار را طی کنند، بدون اینکه سرمایه یا اعتبار خود را از دست دهند در این مسیر اشتباه کنند و از اشتباهات خود بیاموزند.

ارائه مشاوره در حوزه کسب‌وکارهای حیطه سلامت: ویژگی‌های منحصر به فرد بازار سلامت، مانند مقررات حاکم بر بازار یا عوامل متعدد دخیل در تصمیم‌گیری باعث شده فعالیت کسب‌وکارهای حیطه سلامت با تفاوت‌های عمده‌ای نسبت به سایر بازارها همراه باشد. شرکت اوسن با بیش از هفت سال سابقه فعالیت در بازار سلامت با هدف کمک به شکل‌گیری و رشد کسب‌وکارهای سلامت و ارتقای خدمات سلامت، مشاوره تخصصی ارائه می‌نماید.

طراحی کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی راه‌اندازی کسب‌وکار: به منظور افزایش مشارکت فراگیران و ارائه مطالب تخصصی و کاربردی، شرکت اوسن برای سازمان‌ها و نهادها، برنامه‌های آموزشی اختصاصی طراحی و اجرا می‌کند.

 

شماری از فعالیت‌ها و افتخارات شرکت اوسن:

۱٫ برگزاری ۵ دوره مدرسه تابستانی بین‌المللی سلامت عمومی ایران از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ (دو دوره اول توسط بنیانگذاران شرکت و پیش از تاسیس شرکت بوده است)
۲٫ برگزاری کمپ زمستانی مدرسه سلامت عمومی ایران در سال ۱۳۹۴
۳٫ راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور به نام آرمان در سال ۱۳۹۵
۴٫ تولید ۴ محصول با عنوان شمس (شبیه‌سازی مدیریت سلامت) در حوزه‌های مولفه‌های اجتماعی سلامت، حمایت‌طلبی، تغییر رفتار و تغییر اقلیم و برگزاری در حدود ۲۰ کارگاه در سال ۱۳۹۶
۵٫ تولید بسته شبیه‌سازی طراحی مدل کسب و کار در حوزه سلامت و برگزاری ۵ کارگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، کرمانشاه و اهواز در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷
۶٫ برگزاری کارگاه‌های صندلی تجربه برای حیطه کارآفرینی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۹۷
۷٫ اجرای پنل «کدام آینده؟» در زمینه کارآفرینی در جشنواره آموزشی شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۹۷
۸٫ دریافت مقام سوم در حوزه روش‌های یاددهی و یادگیری جشنواره آموزشی شهید مطهری کشوری سال ۱۳۹۶
۹٫ شرکت کارآفرین برتر از طرف مجمع مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۹۶
۱۰٫ کاندیدای دریافت جایزه «نوآوری در آموزش پتیل» از کنگره AMEE سال ۲۰۱۸