اَکسِلِدِنت، پیشرفته‌ترین دستگاه شتاب‌دهی به درمان ارتودنسی دندان است که مجموعه جامعی از فناوری‌های به‌روز در آن استفاده شده‌است. این دستگاه برای استفاده هم‌زمان با درمان ارتودنسی به منظور تأثیرگذاری بیشتر طراحی شده‌است.

عملکرد

اکسلدنت، تکنولوژی سافت پالس(soft pulse) را به ثبت رسانده‌است. این تکنولوژی، ارتعاشات دقیق و اندازه‌گیری شده‌ای به اسم میکروپالس‌ها(micro pulses) را پدید می‌آورد که در طول ریشه‌ دندان‌های شما حرکت کرده و به استخوان‌های مجاور می‌رسد. این ارتعاشات ملایم، به افزایش فعالیت‌های سلولی کمک می‌کند. تنها کافی است روزی ۲۰ دقیقه از این دستگاه استفاده کنید. طبق نتایج به‌دست آمده، استفاده از اکسلدنت طول مدت فرایند ارتودنسی را بیش از ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. همچنین، این دستگاه با قابلیت اتصال به اپلیکیشن اختصاصی خود بر روی تلفن همراه، دنبال کردن روال درمانی و دسترسی جامع به اطلاعات شخصی‌تان را بسیار آسان می‌کند.

حرکت دندان‌ها

حرکت دندان‌ها در طی فرآیندی به نام بازسازی استخوان‌ها (bone remodeling) اتفاق می‌افتد. هنگامی که به دندان‌ها فشار وارد می‌شود، سلول‌های استخوانی در اطراف ریشه دندان‌ها حرکت می‌کنند. این پاسخ سلولی باعث ایجاد تغییرات در استخوان‌هایی که دندان‌ها را احاطه کرده‌اند، می‌شود و ارتودنسی را قادر می‌سازد تا حرکت دندان‌ها را بهتر و سریع‌تر هدایت کند.

مزیت رقابتی

پزشکان برجسته در سراسر دنیا، تاثیرگذاری و قابلیت اطمینان تکنولوژی سافت‌پالس اکسلدنت را تأیید می‌کنند.

اکسلدنت سبک‌وزن طراحی شده تا سازگار با سبک زندگی شما باشد. شما می‌توانید از این دستگاه تنها ۲۰ دقیقه در روز هنگام تماشای تلوزیون، مطالعه و حتی هنگام دوش گرفتن استفاده کنید. همچنین استفاده از این دستگاه در مواردی باعث مراجعه کمتر به دندان‌پزشک می‌شود.

سرمایه‌گذاری

تکنولوژی‌های ارتواکسل یا شتاب‌دهنده‌های درمان ارتودنسی که در سال ۲۰۰۷ توسعه یافتند، در مرحله seed موفق به جذب ۷۵۰ هزار دلار سرمایه شده و این رقم را در سری C به ۱۵ میلیون دلار رسانده‌اند.

وبسایت

acceledent.com

نگارنده: فاطمه کریمخان