استارتاپ گرند راندز برای دسترسی به مراقبت‌ درمانی باکیفیت، راهکاری تکنولوژی‌محور را به کارکنان سازمان‌ها و خانواده ایشان ارائه می‌دهد.

خدمات

خدمات گرند راندز به دو دسته کلی تقسیم می‌شود. یکی نظر متخصص است که پزشک محلی، بیمار را از راه دور به یک متخصص مرتبط می‌کند تا برای بیماری‌ها و موارد دشوار و پیچیده همکاری تیمی ایجاد شود. دیگری ویزیت مطب است که بهترین متخصص‌های محلی را شناسایی و به بیمار معرفی می‌کند. گرند راندز در سیر درمان، همراه بیمار است و بیمار و خانواده وی می‌توانند از خدمات و کمک‌های مختلفی که ارائه می‌دهد بهره‌مند شوند.

مشتریان

مشتریان اصلی گرند راندز سازمان‌ها هستند. سازمان‌ها خدمات را برای کارکنان خود و خانواده‌های ایشان خریداری می‌کنند و در نتیجه خدمات بهداشتی درمانی باکیفیت، حق بیمه کمتری می‌پردازند و کارکنان بازده بالاتری پیدا می‌کنند. این ارزش با توجه به سیستم بیمه‌ای ایران کارایی ندارد.

طبق گزارشی در سال ۲۰۱۶، گرند راندز در بیش از ۱۲۰ کشور دنیا فعالیت دارد.

داستان بنیان‌گذار

دکتر هافمن، رادیولوژیست و پروفسور دانشگاه استندفورد، زمانی که پسرش به علت آنمی آپلاستیک در بیمارستان بستری شد، ایده راه‌اندازی شرکت به فکرش رسید. وی از طریق ارتباطات و دوستان و آشنایان خود برای یافتن بهترین مراقبت درمانی برای پسرش تلاش کرد و در نهایت توانست به بهترین تیم‌هایی که جدیدترین روش‌های پیوند مغز استخوان را انجام می‌دادند دسترسی پیدا کند. پس از این تجربه، هافمن به این فکر کرد که هر کسی نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد، بنابراین استارتاپی را بنیان گذاشت که بهترین متخصصان پزشکی را در دسترس همگان قرار دهد.

اقیانوس آبی

شرکت گرند راندز برخلاف بسیاری از دیتابیس‌های پزشکان و مراکز درمانی که به ویژگی‌هایی مانند معرفی و نوبت‌گیری یا حتی جمع‌آوری نظرات و رتبه‌بندی می‌پردازند، ویژگی همراهی با بیمار و خانواده وی در سیر درمان را ارائه نموده است. در حقیقت این شرکت توانسته با ارائه راهکاری مناسب برای یک مشکل واقعی به رشد بسیار سریع دست یابد.‌

سرمایه‌گذاری

شرکت گرند راندز در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده و در همان سال سرمایه seed در حدود ۱ میلیون دلار جذب نموده است. پس از آن در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به ترتیب سرمایه‌های سری A برابر با ۱۰ میلیون دلار، سری B برابر با ۴۰ میلیون دلار و سری C برابر با ۵۵ میلیون دلار جذب نموده تا در مجموع بتواند ۱۰۶ میلیون دلار سرمایه جذب نموده باشد. با ارزش‌گذاری در حدود ۷۵۰ میلیون دلار، گرند راندز اکنون در سری D به دنبال جذب حدود ۵۰ میلیون دلار دیگر است.

وب‌سایت

grandrounds.com

نگارنده: دکتر آیدین پرنیا