AMEE  کنگره سالانه انجمن آموزش پزشکی اروپا و معتبرترین کنگره آموزش پزشکی دنیاست که امسال در شهر بازل سوئیس برگزار شد، این کنگره از بخش های مختلف تشکیل شده است که یکی از بخش‌های پرطرفدار آن رقابت برای دریافت جایزه PATIL می باشد، این جایزه به افتخار پروفسور PATIL که در حیطه ی آموزش پزشکی فعالیت می کرد نام گذاری شده است که به وصیت وی همه ساله به طرح برگزیده در حیطه نوآوری در آموزش پزشکی اهدا می گردد.
به گفته ی علی گنجی زاده، دانشجوی رشته ی پزشکی و یکی از بنیان‌گذاران پروژه IPHS ، ارزش مادی جایزه پتیل شرکت رایگان در کنگره ی سال آینده AMEE  است اما چیزی که تمامی شرکت کنندگان در این رقابت برای آن تلاش می کنند ارزش معنوی بالای این جایزه است که دریافت آن طی یک گزینش سخت صورت می گیرید.
به گفته ی وی همه ساله حدود ۱۸۰۰ طرح برای دریافت جایزه ثبت نام می کنند که از این میان تنها ۱۲ الی ۱۳ طرح برای ارائه انتخاب می شوند که خوشبختانه امسال طرح مدرسه بین‌المللی تابستانی سلامت عمومی ایران (IPHS) در میان این ۱۳ طرح بود، سپس طرح های منتخب به داوران ارائه می شوند و بسته به قدرت طرح و نحوه ی ارائه ، در نهایت طرح برگزیده برای دریافت جایزه پتیل معرفی می شود.
امسال از میان ۱۳ طرح، سه طرح انتخاب شد و جایزه پتیل به هر سه داده شد.
گنجی زاده گفت: نکته ی جالب اینجاست ما با ارائه سخنرانی از طریق ویدئو توانستیم برنده ی با ارزش ترین جایزه دنیا در حیطه نوآوری در آموزش پزشکی شویم که این افتخار بسیار بزرگی برای کشور ماست چون اولین جایزه بین المللی ایران در آموزش پزشکی نیز هست.
علی گنجی زاده در خصوص پروژه IPHS اینگونه توضیح داد که این طرح کاملا خصوصی و دانشجویی بود که برای اولین بار درتابستان ۱۳۹۲ توسط دکتر آیدین پرنیا و با کمک خانم دکتر پاسالار و معاون بین الملل دانشگاه به صورت کاملا انگلیسی با حضور شرکت کنندگان داخلی و خارجی در جزیره کیش برگزار شد.
گنجی زاده که خود از سال ۹۳ به این تیم اجرایی پیوست، روند برگزاری دوره IPHS را بدین صورت شرح داد: پروژه IPHS در سال اول فقط به صورت سخنرانی و در دو سال بعد به صورت سخنرانی و همچنین آموزش در قالب بازی صورت گرفت که با استقبال بی نظیری از طرف شرکت کنندگان روبرو شدیم طوری که برآن شدیم در نوروز ۹۴، ۵۲ ساعت بازی یکپارچه برای یک هفته طراحی کنیم، پس از ماه ها طراحی و برنامه ریزی و تست بازی، مدرسه تابستانی IPHS سال ۹۴ را کاملا بر مبنای آموزش در قالب بازی برگزار کردیم به این صورت که شرکت کنندگان در کل دوره وارد دنیایی می شدند که کاملا نتایج عملکرد خود را بر روی سلامت عمومی می دیدند، کار گروهی را تمرین می کردند و رهبری، مدیریت زمان و استرس را می آموختند و چون دوره در قالب بازی طراحی شده بود بسیار دلچسب و هیجان انگیز بود به صورتی که در سال آخر یک دوره ی کاملا بی نقص با میزان رضایتمندی بالای شرکت کنندگان برگزار شد و پس از برگزاری آخرین دوره IPHS در سال ۱۳۹۶، نتایج پروژه در قالب مقاله در آمد و برای شرکت در رقابت دریافت جایزه ی پتیل به کنگره AMEE  ارسال شد.
صاحب امتیازان IPHS دکتر آیدین پرنیا، دکتر شروین بدیهیان، دکتر نوید منوچهری، دکتر پوریا مقصودی، دکتر پوریا روزرخ و و دکتر علی گنجی زاده و ارائه دهنده ی مقاله هلیا عاشوری زاده بودند و این طرح نهایتا با لوگوی شرکت اَوِسِن و دانشگاه های علوم پزشکی تهران و اصفهان برای کنگره ارسال شد و موفق به دریافت جایزه پتیل شد.
IPHS در ۵ دوره و ۵ سال پیاپی برگزار شد و توانست ۵۰۰ شرکت کننده را آموزش دهد، شرکت کنندگان در هر دوره از میان ۱۰۰ نفری که دوره ی مجازی IPHS را گذرانده بودند انتخاب شده بودند جالب است که این ۱۰۰ نفر هم هر ساله از میان حدود ۴۰۰ متقاضی شرکت در دوره انتخاب می شدند.
از گنجی زاده در خصوص ادامه برگزاری پروژه سوال کردیم ، وی در پاسخ با توجه به صرف هزینه و وقت زیاد برای برگزاری دوره، آخرین دوره ی برگزاری IPHS را همان سال ۲۰۱۷ اعلام کرد.
تیم  IPHS با تجربه های موفقی که از برگزاری دوره کسب کرده بودند تصمیم به تاسیس شرکت موافقت اصولی دانش بنیان اَوِسِن گرفتند و توانستند ادامه فعالیت های خود را در قالب این شرکت انجام دهند.
همچنین ایشان اشاره کرد که علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن گزارش فعالیت‌های اجرایی و آموزشی IPHS به سایت www.IPHS.ir مراجعه کنند.
پروژه شمس و پروژه آرمان از دیگر فعالیت های موفق این گروه بود که به اتمام رسید و پروژه رد اکسیر از پروژه های در دست این شرکت می باشد که با همکاری مرکز تحقیقات ایدز ایران از مهر ماه امسال آغاز می شود.

در پایان گفت و گو با این دانشجوی موفق، وی از همکاری صمیمانه دکتر پاسالار، سرپرست مرکز پژوهش های علمی دانشجویان، دکتر چنگیز، معاون آموزشی اسبق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکتر مجدزاده، رئیس سابق موسسه ملی تحقیقات سلامت و دبیر کمیته علمی IPHS، دکتر تکیان، دبیر کمیته راهبری IPHS ، دکتر جعفریان رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران قدردانی کردند.

مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران