محصول استارتاپ لنترن، اپلیکیشن سلامت روان برای کمک به بهبود سلامت فکری و روحی تمام افراد بود. این استارتاپ که در سال ۲۰۱۲ تأسیس شده در سال ۲۰۱۸ اعلام شکست نمود.

محصول:

لنترن با ارائه برنامه‌ای شخصی که توسط متخصصانی حرفه‌ای تهیه شده در تلاش است تا وضعیت سلامت روان افراد را تا حد امکان تقویت کند و بهبود ببخشد. این برنامه‌ها در مواردی همچون بهبود اضطراب، استرس، مسائل مربوط به خواب و افسردگی به کار می‌روند.

عملکرد:

ابتدا کاربران با پاسخ به چند سری سوالات کوتاه اپلیکیشن، ارزیابی می‌شوند تا فهمیدن سطوح توانایی و زمینه‌های پیشرفت روحی‌شان برای لنترن ممکن‌ باشد. ارزیابی‌های لنترن، توانایی‌ها و چالش‌های شخصی افراد را تشخیص می‌دهد و نسبت به تشخیص عینی و دقیق تمام وضعیت‌ها، علائم و احساسات حساس است.

سپس برنامه‌ای متناسب با نیاز‌های منحصر به فرد کاربران آماده و ارائه می‌شود. این برنامه شامل تمرین‌های روزانه‌ای‌ است که برای نیازهای مشخصی در نظر گرفته شده‌ است. برای مثال می‌توان به راه‌حل‌هایی برای رهایی از افکار منفی و بالا بردن سطح توانایی افراد در مواجهه با موقعیت‌ها و مشکلات مختلف اشاره کرد.

تمام کاربران می‌توانند از خدماتی همچون پشتیبانی، پیگیری هفتگی و پاسخ به سوالات که توسط متخصصان ارائه می‌شود به صورت تلفنی یا از طریق پیام‌های کوتاه بهره‌مند شوند.

مشتریان:

در دنیای امروز دست‌یابی به سلامت کامل روحی و فکری در پیچ‌وخم زندگی آسان نیست. دسترسی به مراقبت و درمان در بهترین حالت گران و در بدترین حالت خارج از دسترس است. به همین دلیل این روزها لنترن توسط تعداد بسیار زیادی از افراد استفاده می‌شود و با بیش از ۳۰ دانشگاه در حال مشارکت است.

سرمایه‌گذاری:

لنترن در حال حاضر در سری A قرار دارد و تاکنون توانسته در سه راند، مبلغ ۲۱٫۴ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

شکست:

تابستان امسال، مدیران لنترن پس از ناکامی در فروش استارتاپ، تصمیم گرفتند بیشتر کارکنان خود را اخراج کنند و با تیم کوچکی برای آینده این استارتاپ تصمیم‌گیری کنند. یکم آگوست ۲۰۱۸ آخرین روز فعالیت لنترن بوده، گرچه کاربرانی که حق اشتراک پرداخت کرده‌اند می‌توانند تا آخر سال ۲۰۱۸ از اپلیکیشن لنترن استفاده کنند.

وبسایت:

golantern.com

 

نگارنده: فاطمه کریمخان