استارتاپ کیوونتوس از هوش مصنوعی برای کاربردی کردن داده‌های بیمارستان‌ها استفاده می‌کند تا بتواند عملکرد بیمارستان را بهبود بخشد و در زمان و سرمایه صرفه‌جویی کند.

عملکرد

پلتفرم کیوونتوس با استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و دانش تصمیم‌گیری (Decision science)، داده‌های انبوه و نامنظم پرونده‌ الکترونیکی سلامت(Elactronic Health Records)، برنامه زمانی جراحی‌ها، برنامه حضور کارکنان و دیگر داده‌های مراقبت سلامت را تحلیل کرده و براساس آنها راهکاری در لحظه برای بهبود عملکرد بیمارستانی ارائه می‌دهد. کیوونتوس می‌تواند مشکلات را پیش‌بینی کند، سپس با بررسی هزینه-اثربخشی، بهترین راهکار را پیشنهاد می‌دهد و به طور مستقیم، فرد مناسب را از تیم مربوطه برای رفع مشکل مشخص کند. نکته قابل توجه این است که پلتفرم هربار از داده‌ها و اتفاقات می‌آموزد و خود را سازگار می‌کند.

این پلتفرم می‌تواند با بهینه کردن برنامه جراحی‌ها، مدیریت منابع، تسهیل تصمیم‌گیری‌ها و غیره زمان انتظار در اورژانس، زمان انتظار برای جراحی، مدت‌زمان بستری و هزینه‌های بیمار و بیمارستان را کاهش دهد.

مزیت رقابتی

در حال حاضر بسیاری از بیمارستان‌های آمریکا به سیستم EHR مجهز هستند و داده‌های مربوط به بیماران را در سیستمی یکپارچه ذخیره می‌کنند. این داده‌های ارزشمند معمولا به صورت گذشته‌نگر استفاده می‌شدند و امکان به کارگیری در لحظه آنها فراهم نبود. اما کیوونتوس نه سیستم ذخیره‌سازی، بلکه سیستمی برای اقدام است که به بیمارستان‌ها برای پاسخ درلحظه به تغییرات مداوم شرایط کمک می‌کند.

مشتریان

کیوونتوس برای بخش‌های اورژانس، پیش از عمل جراحی (preoperation) و بستری بیمارستان‌ها قابل استفاده است.

سرمایه‌گذاری

استارتاپ کیوونتوس در سال ۲۰۱۴ با نام analyticsMD آغاز به کار کرد اما سال ۲۰۱۷ نامش را به کیوونتوس تغییر داد. پلتفرم کیوونتوس توانسته در مرحله preseed مبلغ دو میلیون، در سری A مبلغ ۱۳ میلیون و در سری B مبلغ ۳۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

وب‌سایت

www.qventus.com

نگارنده: دکتر فرشته کاظمی‌پور