نظرسنجی در تلگرام به چند روش امکان‌پذیر است؟ «نظرسنجی از طریق شبکه‌های اجتماعی» یکی از جدیدترین و سریع‌ترین راه‌های نظرسنجی است که با هدف‌های مختلفی مثل دریافت بازخورد درباره خدمات و محصولات، توسعه یک گروه و افزایش مخاطبان آن و غیره انجام می‌شود. برای ایجاد نظرسنجی تلگرام باید از ربات‌های مخصوصی که برای راحتی کار کاربران و همین‌طور امکان ساخت فرم‌های نظرسنجی مختلف قابل تنظیم هستند، استفاده کرد.

ربات‌های نظرسنجی تلگرام

یک. برای ایجاد سریع نظرسنجی می‌توانید از ربات @PollBot استفاده کنید. سهولت استفاده از @PollBot باعث شده این ربات محبوب‌ترین #بات نظرسنجی تلگرام شود.

دو. برای ساخت پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین نظرسنجی در تلگرام باید از ربات @QuanBot استفاده کنید. مزایای استفاده از این ربات عبارتند از:

  • امکان انتخاب چندین پاسخ به‌طور همزمان (تعداد پاسخ‌ها می‌تواند مشخص باشد و یا نامحدود باشد)
  • امکان ارسال پاسخی خارج از گزینه‌های موجود، توسط رأی‌دهندگان
  • امکان درخواست شماره تلفن از کاربرانی که می‌خواهند در نظرسنجی شرکت کنند.
  • امکان اضافه کردن عکس، فیلم و فایل صوتی
  • ایمیل شدن نتایج با فرمت CSV برای کاربر

سه. ربات @vote این امکان را فراهم کرده است که کاربرها بتوانند با سریع‌ترین و آسان‌ترین روش ممکن نظرسنجی‌شان را ایجاد کنند. تفاوت @vote با @PollBot امکان دریافت لینک هم هست، اما در @vote این امکان وجود ندارد که باعث می‌شود کاربران نتوانند لینک نظرسنجی را در دیگر شبکه‌های اجتماعی با مخاطبانشان به اشتراک بگذارند.

چهار. بات دیگری که درزمینه نظرسنجی فعال است و توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است ربات @like است که برای دریافت بازخورد مخاطب‌ها نسبت به پست‌های ارسالی طراحی شده است. این نظرسنجی یکی از کارآمدترین نظرسنجی‌های تلگرام به‌ حساب می‌آید چراکه ایجاد یک نظرسنجی جذاب و جالب می‌تواند منجر به جذب مخاطب و افزایش اعضای کانال یا گروهتان بشود.

با استفاده از این چهار ربات می‌توانید به راحتی در تلگرام نظر مخاطبانتان را بپرسید.

نگارنده: دکتر علی گنجی‌زاده