هوم‌هیرو یک استارتاپ خدمت‌محور است که خدمات مراقبتی در منزل ارائه می‌دهد.

🔸خدمات:
اگرچه هوم‌هیرو خدمات اختصاصی پزشکی ارائه نمی‌دهد اما مراقبان باتجربه و آموزش‌دیده آن که این شرکت Hero یا «قهرمان» می‌نامدشان سلامت خدمات‌گیرندگان خود را به طور کامل زیر نظر دارند. در واقع قهرمانان هوم‌هیرو علاوه بر آنکه در انجام فعالیت‌های روزانه همچون حمام کردن، لباس پوشیدن، آماده کردن و سرو غذا کمک می‌کنند، اطلاعات کلی سلامت فرد را نیز ثبت می‌کنند، مصرف درست و به موقع داروها را یادآور می‌شوند، او را در مراجعه به مراکز درمانی همراهی می‌کنند و در صورت تغییر شرایط سلامت فرد، آن را با پزشکان و خانواده آنها مطرح می‌کنند.

🔸مشتریان:
سالمندان، تنها مشتریان این شرکت نیستند. کسانی که دوران نقاهت پس از جراحی یا شرایط سخت پزشکی را پشت سر می‌گذارند و نیاز به مراقبت و کمک در انجام فعالیت‌های روزانه دارند نیز می‌توانند از هوم‌هیرو استفاده کنند.

🔸عملکرد:
برای استفاده از خدمات هوم‌هیرو، افراد در ابتدا نیاز‌های خود، مهارت‌هایی که از مراقب خود انتظار دارند و ساعت‌های مدنظرشان را به یکی از مشاوران این شرکت اعلام می‌کنند. سپس با مشاهده ویدیوی مصاحبه‌های انجام شده با مراقبان، قهرمان مناسب را انتخاب می‌کنند تا در همان روز، اولین شیفتش را شروع کند.

🔸سرمایه‌گذاری:
این شرکت توانست در سال 2015 و در سری A مبلغ 20 میلیون دلار و در مجموع 23 میلیون سرمایه جذب کند.

🔸چرخش:
با تغییر قوانین کار مربوط به ارائه‌دهندگان خدمات مراقبت در منزل در آخرین ماه‌های سال 2015 صنعت خدمات مراقبت در منزل به کلی دستخوش تغییر شد، قیمت این خدمات افزایش یافت و هوم‌هیرو را با چالش بزرگی مواجه ساخت. به همین علت این شرکت تصمیم گرفت در استراتژی خود چرخش کند تا پیش از آنکه تمام سرمایه خود را از دست دهد بتواند کسب‌وکار جدیدی در جهت اهداف خود، یعنی ارتقای سلامت در منزل ایجاد کند.

منبع:
https://medium.com/@kaleazy/theres-no-magic-in-venture-backed-home-care-8f5389528279