مدرسه سلامت عمومی ایران

مدرسه تابستانی بین‌المللی سلامت عمومی ایران (IPHS) دوره آموزشی است که با هدف آشنا و علاقمند نمودن دانشجویان علوم پزشکی به حوزه سلامت عمومی تابستان هرسال، از ۱۳۹۲سال تا سال ۱۳۹۶ برگزار شد. طی پنج دوره برگزاری مدارس تابستانی، بیش از ۴۰۰ دانشجوی علوم‌پزشکی داخلی و خارجی از رشته‌های مختلف و با سوابق فعالیتی گوناگون در این مدرسه تابستانی گرد هم می‌آمدند تا در کنار یکدیگر لذت یادگیری سلامت عمومی را تجربه کنند. این مدرسه تابستانی با بکارگیری روش‌های آموزشی مبتکرانه و خلاقانه در ارائه آموزش‌های خود که بصورت از راه دور و حضوری بود، دوره‌ای جذاب، پرهیجان و مملو از آموزه‌های جدید را به شرکت‌کنندگان خود ارائه می‌کرد.

شمس

شمس، بسته‌های آموزشی شبیه‌سازی مبتنی بر رایانه‌ای است که به صورت کارگاه‌های حضوری نیم‌روزه، جهت توانمندسازی تصمیم‌گیری در موضوعات مختلف حوزه‌ی سلامت طراحی و برگزار شد. در این بسته‌ها، فرآیند‌های پیچیده تصمیم‌گیری با استفاده از شبیه‌سازی مبتنی بر رایانه ساده شده بود و فراگیران را در موقعیتی مشابه دنیای واقعی قرار می‌داد تا بتوانند بدون آنکه اثری واقعی بر سلامت جامعه و مردم داشته باشند، تمرین، تجربه و حتی اشتباه کنند. بسته‌های شبیه‌سازی شمس در موضوعات ارتقای مؤلفه‌های اجتماعی سلامت، ارتقای سلامت با حمایت‌طلبی و مقابله با تأثیرات تغییر اقلیم بر سلامت، طراحی و طی مدت زمان فعالیت پروژه برای دانشجویان، اعضای محترم هیأت علمی و مراکز خصوصی مختلف اجرا شد.

آرمان

آرمان، مجموعه‌ای از دوره‌های آموزش الکترونیک است که با هدف آموزش و توانمندسازی در زمینه المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در شرکت اَوِسِن و با همکاری و نظارت مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران طراحی و تولید شد. این مجموعه یکسال پس از انتشار، به صورت دوره آموزشی غیربرخط، روی وبسایت مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفت و کلیه دانشجویان علوم پزشکی کشور می‌توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند.

تجسم

تجسم، بسته‌های شبیه‌سازی آموزشی است که با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان در موضوعات مختلف مرتبط با سلامت طراحی شد. این بسته‌ها که برای مقطع متوسطه طراحی شده بود، این امکان را به مدارس می‌داد که بتوانند مباحث کاربردی سلامت را با روشی جذاب و هیجان‌انگیز به دانش آموزان آموزش دهند.