محصول:
محصولات شرکت waybetter بازی‌های گروهی آنلاین هستند که با استفاده از رقابت دوستانه و پول، آدم‌ها را ترغیب به کاهش وزن می‌کنند. این شرکت در سال 2010 و با محصولی به نام DietBet شروع به کار کرده است و بعد از آن
سه محصول دیگر StepBet ،RunBet و SweatBet را نیز به محصولات خود اضافه نموده است.
بازی به این صورت است که بازیکنان یک هدف شخصی برای خود تعیین می‌کنند و روی آن شرط می‌بندند. اگر در طی 4 تا 6 هفته طول بازی بازیکن بتواند به اهداف تعیین شده برسد شرط را می‌برد و پول جمع شده بین برندگان تقسیم می‌شود.

مشتریان:
تا به امروز بیش از 700 هزار نفر در بیش از 100 کشور در این بازی‌ها شرکت کرده‌اند و در مجموع بیش از 53 میلیون دلار آمریکا به برندگان پرداخت شده است.

عملکرد:
برای این بازی‌ها اپلیکیشن‌های موبایلی وجود دارد که بازی از طریق آن‌ها انجام می‌شود. تائید رسیدن به هدف از طریق داوران و یا گجت‌های اندازه‌گیری وزن یا ساعت‌ها و مچ‌بندهای هوشمند انجام می‌گیرد. در صورتی که در یک دوره بازی 4 تا 6 هفته‌ای بازیکن حتی یک‌بار به هدف تعیین شده نرسد، بازنده خواهد شد و شرط را باخته است. در حالی که اگر موفق شود به اهداف تعیین شده برسد بیش از مقداری که شرط‌بندی کرده دریافت خواهد کرد.

سودآوری:
این استارتاپ تنها در سال 2015 گردش مالی بالغ بر 12 میلیون دلار داشته است. سود خالص شرکت در همین سال به 3.1 میلیون دلار رسید.

سرمایه‌گذاری:
شرکت در سال‌های 2011 و 2012 موفق به جذب سرمایه‌ی seed بالغ بر 2 میلیون دلار از سرمایه‌گذاران مختلف شد. در سال 2014 نیز سرمایه‌ای بالغ بر 2 میلیون و 750 هزار دلار در سری A جذب کرد ولی اکنون بنیان‌گذاران waybetter امیدوار هستند که بتوانند در سری B در حدود 20 میلیون دلار سرمایه جذب نمایند.

منبع:
https://waybetter.com/